Welcome to Informačné centrum Európsky dom   Click to listen highlighted text! Welcome to Informačné centrum Európsky dom Powered By GSpeech
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

História

Spišský hrad – najväčší a najrozsiahlejší hrad v strednej Európe, zapísaný v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
Spišská Kapitula - návšteva súkromnej časti biskupskej rezidencie s odborným výkladom – najvzácnejšia ručne písaná kniha na pergamene zo 16.storočia.
Katedrála sv. Martina v Spišskej Kapitule - návšteva veže katedrály a prehliadka podzemnej hrobky pod katedrálou.
Románsky kostolík v Žehre – unikátne nástenné fresky z 13.storočia (Strom života), zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
Gotický most v Spišskom Hrhove
Levoča – unikátne historické centrum mesta, Radnica, Spišské múzeum, Múzeum majstra Pavla z Levoče, klietka hanby.
Spišská Nová Ves – najdlhšie šošovkovité námestie na Slovensku, prehliadka a výstup na vežu kostola Nanebovzatia Panny Márie – najvyššia kostolná veža v strednej Európe (87 m), vzácne diela Majstra Pavla z Levoče, Múzeum Spiša, Galéria umelcov Spiša, zoologická záhrada.
Markušovce – kaštieľ s francúzskym parkom a rokokovým letohrádkom Dardanely - expozícia historického nábytku a klávesových hudobných nástrojov. V extraviláne obce chránený prírodný výtvor Národná prírodná pamiatka Markušovský skalný hríb.
Kežmarok – mestská pamiatková rezervácia, hrad, drevený evanjelický artikulárny kostol.
Stará Ľubovňa – hrad, múzeum ľudovej architektúry prezentuje ukážky zamagurského staviteľstva a spôsobu bývania v minulosti.
Pieniny a Červený Kláštor – Národná kultúrna pamiatka kartuziánsky kláštor, romantická plavba na pltiach po Dunajci.

Go to Top Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech