Welcome to Informačné centrum Európsky dom   Click to listen highlighted text! Welcome to Informačné centrum Európsky dom Powered By GSpeech
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pre vybrané publikum

„Každá krajina má svoje špecifiká, či je to hudba, gastronómia, jazyk alebo kultúra. My chceme v tomto dome prestavovať bohatstvo kultúry v Európe, približovať ľuďom slovenskú aj európsku kultúru. Budeme v ňom organizovať cielené akcie a podujatia na vybrané tému a pre vybrané publikum", hovorí Eduard Buraš, riaditeľ združenia FEMAN.
Európsky dom chcel pôvodne založiť v Košiciach, z ktorých ho vyhnala vysoká cena za prenájom priestorov. „Ponúkané možnosti nám nedávali záruku na dlhodobý rozvoj a realizáciu projektu. Neznamená to, že Európsky dom nezaložíme aj v tomto meste, ale zatiaľ som nenašiel ľudí, ktorí by pochopili moju víziu. Na druhej strane som rád, že táto myšlienka našla pochopenie v srdci Spiša. Nehnuteľnosť patrí Biskupskému úradu v Spišskej Kapitule. Našli sme spoločnú reč a pochopenie, ktorej garantom je dlhodobý prenájom domu. Vďaka tomu spĺňame podmienku pre získanie grantov z Európskej únie".

Go to Top Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech