Welcome to Informačné centrum Európsky dom   Click to listen highlighted text! Welcome to Informačné centrum Európsky dom Powered By GSpeech
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nemecká inšpirácia

Ako nám ďalej povedal, pre myšlienku Európskeho domu sa inšpiroval v Nemecku, v Dolnom Sasku, kde pôsobí Nemecký mládežnícky zväz – DJO, partner združenia FEMAN. „V mestečku Duderstadt postavili Európsku dedinu, ktorá je sprístupnená aj telesne postihnutým a sociálne slabším občanom. Jej súčasťou je aj mládežnícke ubytovanie „JugendgÄstehaus", ktoré ako jediné zariadenie svojho druhu ponúka mladým ľuďom možnosť nadväzovať kontakty medzi organizáciami východnej a západnej Európy. Má aj silný sociálny aspekt, ktorého myšlienku a podstatu chceme realizovať aj v našom Európskom dome", pokračuje E. Buraš.
Spolu s priateľmi prevzali prenajatý dom v zlom stave. Bol spustnutý a bez života. Ako prvú vec museli riešiť sanáciu dvora a dvoch budov, ako aj pivníc a priľahlého okolia. Hneď ako dom začal dýchať, po týždni spadol strop... Hoci na rekonštrukciu budov a infraštruktúry požiadali o grant z Programu Iniciatívy Spoločenstva Interreg III a v objeme takmer pol milióna euro, nečakali na potencionálnu pomoc. Z vlastných zdrojov už preinvestovali viac než 350 tisíc slovenských korún.

Go to Top Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech