Welcome to Informačné centrum Európsky dom   Click to listen highlighted text! Welcome to Informačné centrum Európsky dom Powered By GSpeech
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ubytovňa a prezidentský apartmán

Európsky dom je rozdelený na dve časti V pôvodnom dome pre služobníctvo je dnes mládežnícke ubytovacie centrum, v ktorom bývajú brigádnici pomáhajúci pri rekonštrukčných prácach. Postupne ho chcú dokončiť a vybudovať tak, aby splnilo základný európsky štandard lacnejšieho ubytovania pre mládež s kapacitou 45 lôžok vo forme „Jugendherberge". „Toto ubytovanie bude mať charakter skautských a táborových ubytovní, so sociálnym vybavením a sprchovacími možnosťami," vysvetľuje E. Buraš.
V druhej časti, v dome, v ktorom kedysi býval kanonik, budú prezidentský apartmán, zrkadlová miestnosť, informačné turistické centrum, prednáškové a seminárne priestory vhodné aj na organizovanie kurzov, pracovných stretnutí, porád i prezentácií.
Zaujímavý priestor ponúkajú aj rozsiahle podzemné pivnice, ktoré sú svojou podstatou ako stvorené pre rôzne umelecké plenéry, prezentácie tovarov a rôznych služieb.

Go to Top Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech