Welcome to Informačné centrum Európsky dom   Click to listen highlighted text! Welcome to Informačné centrum Európsky dom Powered By GSpeech
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Dvor a kultúrna stodola

Dostatočne priestranný dvor s kapacitou asi 300 ľudí ponúka priestor nielen pre hry v rámci detských a skautských táborov, ale aj mládežníckych stretnutí, umeleckých dielní, kurzov zručnosti, školských „branných" cvičení aj neformálnych výukových programov v rámci medzinárodných výmien.
Veľmi dôležitou súčasťou domu je takzvaný „kultúrna stodola", do ktorej sa zmestí 220 ľudí. Svojou rozlohou, polohou a vybavením vytvára priestor pre organizovanie kultúrnych podujatí, ako sú tanec, divadlo, spev a malé javiskové formy. Oblúkovité pódium, šatne a skladové priestory, drevený autentický krov a hľadisko, to všetko vytvára príjemnú atmosféru pre divákov aj účinkujúce súbory," dodáva E. Buraš.
V čase našej návštevy sme mohli obdivovať výtvarné diela detí, ktoré pracovali na projekte Svetlo v tme, ktorého sa zúčastnilo približne 30 detí Základnej školy internátnej pre nevidiacich a slabozrakých v Levoči a Základnej školy ô Palešovo námestie v Spišskom Podhradí.

Go to Top Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech