Welcome to Informačné centrum Európsky dom   Click to listen highlighted text! Welcome to Informačné centrum Európsky dom Powered By GSpeech
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pivá od mníchov

Raritou dvora je však malá záhrada „U mnícha", v ktorej môžete ochutnať štyri bavorské pivá, ktoré kedysi varili mnísi – Kapuziner Weibier, Mönschshof Schwarzbier, Mönschshof Original, EKU Radler a kvasinkové pivo Kapuziner Weibier.
„Aj týmto spôsobom chceme poukázať na kultúru spojenú s mužskými mníšskymi rádmi, ktoré obývali daný objekt Spišskej Kapituly. Samotná história vzniku piva sa spája s mníchmi. Nevidím lepšiu možnosť, ako práve v tomto areáli ponúkať rôzne druhy pív mních. Teší nás, že podporu pre túto myšlienku sme našli v Bavorsku, odkiaľ tieto druhy pív chceme dovážať. Zároveň aj týmto spôsobom budeme zlepšovať kultúru pitia piva v Európe," dodáva Eduard Buraš.
Podobne ako bavorské pivá, chcú turistom ponúkať aj výrobky tradičných slovenských remesiel, ktoré chcú na Spiši oživiť a podporiť. Napríklad spracovanie ľanového plátna, ktoré bolo neoddeliteľnou súčasťou kultúry Spiša a ktoré v určitom období bolo takým ceneným artiklom, že dokonca plnilo folu všeobecne uznávaného platidla. Práve tento materiál tvorí základ výroby, spracovania a predaja suvenírov pre zahraničných turistov či návštevníkov Spišskej Kapituly. Ďalším krokom bude realizácia projektu Živé krosná, v rámci ktorého sa budú návštevníkom a turistom ponúkať aj možnosti vyskúšať si prácu s tradičným slovenským tkáčskym strojom.
V oblasti, ktorá trpí vyše 30 percentnou nezamestnanosťou, chce FEMAN vďaka Európskemu domu vytvoriť 22 až 25 nových pracovných miest orientovaných na služby, marketing a manažment.

Go to Top Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech